Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

SALEZJAŃSKA NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

II Powiatowy Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy „1 z 10"

            Dnia 27 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja Powiatowego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy “1 z 10”. Ta wzorowana na telewizyjnym teleturnieju forma rywalizacji miała za zadanie wyłonić ucznia najlepiej orientującego się w zagadnieniach z najróżniejszych dziedzin wiedzy. Konkurs dedykowany był dla uczniów klas ósmych z terenu powiatu przemyskiego. Prowadzący, p. Krzysztof Mazur zadawał przygotowane przez komisję konkursową pytania z następujących dziedzin: biologia, geografia, fizyka, przyroda, historia, informatyka, język polski, matematyka, muzyka oraz plastyka. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja w składzie: p. Aneta Szymańska, ks. Dawid Wilkos oraz p. Ewa Tatarska.

           Po dwóch rundach, w finale zaprezentowali się: Łucja Pusz (Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu), Maksymilian Ziober (Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. I. Newtona w Przemyślu) oraz Filip Hader (Salezjańska Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przemyślu). Ostatecznie zwycięzcą  II Powiatowego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy “1 z 10” została  Łucja Pusz reprezentująca  Szkołę Podstawową nr 4 w Przemyślu. Miejsce drugie zajął Maksymilian Ziober reprezentujący Niepubliczną Szkołę Podstawową im. I. Newtona w Przemyślu , a trzecie Filip Hader reprezentujący Salezjańską Niepubliczną Szkołę Podstawową w Przemyślu.

          Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia, finaliści specjalne upominki  ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół Salezjańskich w Przemyślu.

          Ocenie Komisji konkursowej podlegał także doping przygotowany przez reprezentacje uczniów poszczególnych szkół. Nagrodę specjalną „za najlepszy doping” otrzymała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Ł.Panyło

Logowanie