Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Nasza szkoła

Rajd Gucia

Kiedy się zaczęły rajdy Gucia tego najstarsi przemyscy salezjanie nie pamiętają. Tak jakby były od zawsze, no to i w tym roku szkolnym go zabraknąć nie mogło. Nie udało się na jesień 2016 ze względu na kapryśną pogodę, to wyruszyliśmy 21 czerwca 2017. W noc poprzedzającą wymarsz przeszła mocna burza, więc błota i mokrej trawy nie brakowało.  Na szczęście słonce pragnęło nam wynagrodzić trudy przemarszu do Łętowni na miejsce ogniska i zabaw. 

Wariant marszruty został wybrany  przez las na Lipowicy. Zanim do niego dotarliśmy, musieliśmy się przedzierać przez pole pokrzyw i krzewów, ponieważ to co jeszcze niedawno było ścieżką zostało ponownie zaanektowane przez naturę. Nieco zużyci, choć w dobrych humorach dotarliśmy do Biesiadni. A tam zaczęła się uczta przygotowana przez naszych nieocenionych rodziców. Czego tam nie było? Kiełbasa, gorące ziemniaki,napoje, ciastka, placki, torty. Brzuch już mówił dość, a oczy jeszcze chciały jeść. Równo w południe odmówiliśmy Anioł Pański pod kierownictwem Księdza Mirka. Później to zabawy sportowe, rozmowy i wspólna zabawa, a na koniec Ogólnoświatowy Turniej Przeciągania Liny. Wystartowały w nim reprezentacje klas ZSS w Przemyślu. Tutaj mocne zaskoczenie, gdyż w finale pomimo posiadania w swoim składzie Arka ( a to mocna karta ) 1 LO przegrała w finale z 2b i oni mogli stanąć do pojedynku z liczną reprezentacją żeńską kadry nauczycielskiej.

Cóż belferki nie dały żadnej szansy 2b. Można powiedzieć, iż przegrali w pierwszym ciągnięciu. Do szkoły powróciliśmy autokarami syci wrażeń duchowo  i tych brzusznych i fizycznych.

Do zobaczenia na szlaku!

Opr. Krzysztof Mazur

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 783

Wczoraj 1020

W tym tygodniu 5391

W tym miesiącu 26320

Razem 813511