Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Rajd Gucia

Kiedy się zaczęły rajdy Gucia tego najstarsi przemyscy salezjanie nie pamiętają. Tak jakby były od zawsze, no to i w tym roku szkolnym go zabraknąć nie mogło. Nie udało się na jesień 2016 ze względu na kapryśną pogodę, to wyruszyliśmy 21 czerwca 2017. W noc poprzedzającą wymarsz przeszła mocna burza, więc błota i mokrej trawy nie brakowało.  Na szczęście słonce pragnęło nam wynagrodzić trudy przemarszu do Łętowni na miejsce ogniska i zabaw. 

Wariant marszruty został wybrany  przez las na Lipowicy. Zanim do niego dotarliśmy, musieliśmy się przedzierać przez pole pokrzyw i krzewów, ponieważ to co jeszcze niedawno było ścieżką zostało ponownie zaanektowane przez naturę. Nieco zużyci, choć w dobrych humorach dotarliśmy do Biesiadni. A tam zaczęła się uczta przygotowana przez naszych nieocenionych rodziców. Czego tam nie było? Kiełbasa, gorące ziemniaki,napoje, ciastka, placki, torty. Brzuch już mówił dość, a oczy jeszcze chciały jeść. Równo w południe odmówiliśmy Anioł Pański pod kierownictwem Księdza Mirka. Później to zabawy sportowe, rozmowy i wspólna zabawa, a na koniec Ogólnoświatowy Turniej Przeciągania Liny. Wystartowały w nim reprezentacje klas ZSS w Przemyślu. Tutaj mocne zaskoczenie, gdyż w finale pomimo posiadania w swoim składzie Arka ( a to mocna karta ) 1 LO przegrała w finale z 2b i oni mogli stanąć do pojedynku z liczną reprezentacją żeńską kadry nauczycielskiej.

Cóż belferki nie dały żadnej szansy 2b. Można powiedzieć, iż przegrali w pierwszym ciągnięciu. Do szkoły powróciliśmy autokarami syci wrażeń duchowo  i tych brzusznych i fizycznych.

Do zobaczenia na szlaku!

Opr. Krzysztof Mazur

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 448

Wczoraj 817

W tym tygodniu 4984

W tym miesiącu 15390

Razem 647906