Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzeniaNasza szkoła

Wycieczka szkolna do Tatralandii 2019

Niesamowite wrażenia i dobra zabawa w parku wodnym na Słowacji, w którym byliśmy w ubiegłym roku szkolnym zachęciły do kolejnego wyjazdu. W ostatnią sobotę wakacji postanowiliśmy odpocząć, zrelaksować się oraz poszaleć na ekstremalnych zjeżdżalniach w Tatralandii. Absolwenci, gimnazjaliści, licealiści oraz uczniowie starszych klas szkoły podstawowej mieli okazję sprawdzić swoją wytrzymałość na różnorodnych atrakcjach wodnych. Dziewięć godzin w parku wodnym minęło szybko. Świetna zabawa przy dobrej pogodzie oderwała wszystkich od codziennych obowiązków.

 

A.Szymańska

 

Żegnamy Cię szkoło – ale tylko do września ;)

Gorąco i upalnie  rozpoczął się ostatni w tym roku szkolnym dzień – dzień, w którym kończymy pewien etap w swoim życiu i patrzymy z pewnymi obawami w przyszłość. To czas kiedy żegnamy klasy kończące gimnazjum, które pozostaną ostatnimi rocznikami z poprzedniej reformy edukacyjnej. Będziemy je na pewno dobrze wspominać, gdyż związane są z nimi bardzo miłe wspomnienia.  Zawsze rodzi się smutek kiedy coś się kończy, ale będziemy patrzeć z nadzieją, że coś nowego się zaczęło.

Pożegnaliśmy też uczniów klasy 8 SP, którzy również stanęli przed trudnym wyborem szkoły ponadpodstawowej. Bardzo się jednak cieszymy, że wielu naszych absolwentów, zarówno gimnazjalistów jak i ósmoklasistów zdecydowało się pozostać w naszym liceum.

Musimy też niestety rozstać się z naszą cudowną panią sekretarką p. Sylwią Skarbek-Skibą, która była dobrą duszą naszego sekretariatu. Prawa ręka ks. dyrektora. Osoba, która potrafiła w tym samym czasie robić kilka rzeczy na raz, osoba zawsze uśmiechnięta i życzliwa dla uczniów i ich rodziców, a także wspaniała koleżanka dla wszystkich pracowników szkoły. Zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci. Życzymy jej wszystkiego najlepszego w nowym miejscu zamieszkania i w nowej pracy.

Świadectwa i nagrody już rozdane, życzenia złożone,  a więc przed nami czas wakacji, czas na który wielu już czekało z utęsknieniem. Czas odpoczynku i możliwości wyspania się;) Nie wyłączajmy jednak myślenia i z rozwagą korzystajmy z tego wolnego czasu, abyśmy bezpiecznie wrócili we wrześniu do swoich obowiązków szkolnych.

BB

Musical – Mamma Mia

Po ubiegłorocznym sukcesie jakie odniosło przedstawienie muzyczne w naszej szkole, nasi uczniowie, pod kierownictwem przewodniczącej samorządu uczniowskiego Karoliny Łach, przygotowali 10 czerwca równie udany musical w całości poświęcony piosenkom zespołu ABBA. Cały scenariusz opracowali uczniowie oraz fenomenalnie zaprezentowali na naszej szkolnej scenie. Scenografia również była pomysłem i wykonaniem uczniów. Liczymy, że w następnym roku szkolnym będzie kontynuacja tego pomysłu, ponieważ przysporzył widowni mnóstwa emocji i radości. W musicalu wystąpili uczniowie z klasy 3a, 8SP i 7SP.

BB

Komers 2019

13 czerwca odbył się komers klas III gimnazjum i klasy ósmej szkoły podstawowej. W godzinach popołudniowych w „Galeonie” stawili się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Punktualnie o godzinie 18.00 rozbrzmiał dźwięk poloneza a na parkiecie pojawiły się dumnie kroczące pary uczniów z klasy 3 b. Drugim tańcem był walc, którego zaprezentowali uczniowie klasy 3 a oraz klasy ósmej. Nie obyło się oczywiście bez łez wzruszenia ponieważ pokaz zachwycił wszystkich a tańczący zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wystrój sali, eleganckie stroje i takty muzyki wprawiły wszystkich w nadzwyczajny nastrój. Uczniowie bawili się wyśmienicie nie zważając na uciekający czas. Był to wyjątkowy wieczór, który na zawsze pozostanie w ich pamięci.

 

I.K-N

Augustiada reaktywacja

Sobota 15 czerwca na długo zapisze się w pamięci organizatorów i uczestników festynu rodzinnego, który dla przemyślan zorganizowali salezjanie. Głównym  celem była zbiórka pieniędzy na misje w Gambii, jednak równie ważna okazała się integracja mieszkańców, wartościowa rozrywka i pokazanie, jak inaczej niż zwykle można spędzić wolne popołudnie.

Augustiada – niegdyś coroczna impreza – zorganizowana została z olbrzymim rozmachem. Skierowana do odbiorców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach zaoferowała im wiele atrakcji: koncerty, pokazy, mecze i zawody sportowe, prezentację tematycznych stoisk i kulinarne pyszności. W organizację przedsięwzięcia włączyli się także pracownicy naszej szkoły, przygotowując m.in. wielobój umysłowy, w którym każdy uczeń mógł sprawdzić swoją wiedzę z różnych przedmiotów. Były więc emocje i niepewność, a potem radość i duma z dobrze udzielonych odpowiedzi. Ostatecznie ważniejsza okazała się gorąca atmosfera imprezy od wyjątkowo gorącej i męczącej aury, która jednak nie popsuła humorów uczestnikom tej dobrej zabawy.

Czytaj więcej: Augustiada reaktywacja

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 1164

Wczoraj 2165

W tym tygodniu 3329

W tym miesiącu 35679

Razem 1623757