Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Szkoła Podstawowa - film promocyjny

 

 
 

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Warsztaty w Izbie Celnej

         W piątek, 10 września, klasa 2 LO uczestniczyła w warsztatach w laboratorium Izby Celnej. Spotkanie poprowadziła pani Ilona Kućmierczyk, kierownik Laboratorium Celno-Skarbowego w Przemyślu. Młodzież wysłuchała wielu informacji dotyczących substancji niebezpiecznych, środków odurzających i substancji psychotropowych. Uczniowie mogli zobaczyć wnętrza laboratorium, zapoznać się z technikami badawczymi, obejrzeć próbki do badań, dowiedzieć się jak trudna, a jednocześnie ciekawa jest praca chemików i analityków. Pani Ilona dużo mówiła o skutkach ubocznych zażywania substancji psychotropowych. Była to bardzo pouczająca lekcja. W podobnym spotkaniu w październiku będzie uczestniczyć klasa 1 LO.

A.Szymańska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          

       Wielu uczniów to potwierdzi, że okres od zakończenia roku szkolnego w czerwcu do jego rozpoczęcia we wrześniu minął w mgnieniu oka. Niektórzy bywają z tego powodu niezadowoleni, a inni nie mogli się doczekać pierwszego dzwonka. Ale wydaje się, że tegoroczny powrót do szkoły jest dla większości uczniów pozytywnym wydarzeniem, przede wszystkim dlatego, że poprzedni rok był szczególny ze względu na wprowadzoną naukę zdalną, która trwała przez wiele miesięcy. Zamknięci w domach, przed komputerami, z dala od kolegów i koleżanek ze szkolnych ław, przeżywaliśmy nie raz trudne chwile. Teraz, wracamy do szkoły pełni obaw, czy znów nie zostanie wprowadzona nauka na odległość, ale patrzymy z nadzieją, że uda nam się pracować i uczyć w szkolnych murach aż do czerwca. Kontaktu fizycznego z drugim człowiekiem nie zastąpi nawet najlepszy komputer, laptop czy telefon.

          Inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy tradycyjnie uroczystą Mszą Świętą, na którą licznie przybyli uczniowie, ich rodzice i kadra nauczycielska.

         Po Mszy Św. odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie nowego placu zabaw oraz zewnętrznej strefy aktywności na szkolnym boisku. Po wielu miesiącach mniejszej aktywności fizycznej, będzie można nadrobić zaległości, korzystając z udostępnionych urządzeń do ćwiczeń i zabawy.

         Następnie wychowawcy spotkali się ze swoimi klasami, aby omówić najistotniejsze sprawy dotyczące nowego roku szkolnego. W tym roku, również ze względów bezpieczeństwa sanitarnego, wszystkie klasy będą uczyć się tylko w swoich salach lekcyjnych, aby ograniczyć przemieszczanie i kontakt bezpośredni z innymi uczniami.

Zaczynamy nową podróż w nieznane.

Oby była dla wszystkich udana:)

B.Brożyniak

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

             Miło nam poinformować, że po raz kolejny uczniowie naszej Szkoły uzyskali bardzo wysokie wyniki na egzaminie ósmoklasisty. Mimo pandemii i wielomiesięcznej nauki zdalnej on-line, uczniowie nasi  potwierdzili, iż znajdują się w gronie najlepszych !

            Gratulujemy doskonałych wyników naszym Uczniom, ich Rodzicom oraz całemu Gronu Pedagogicznemu Salezjańskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przemyślu.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Żegnaj kochana szkoło i moi przyjaciele:)

           Któż by pomyślał, że ten rok szkolny przerywany przez kolejne fale pandemii, tak szybko nam minie. Znów, niestety, jesteśmy rok starsi. Czas nauki szkolnej dobiegł końca i zaczynamy wakacyjny wypoczynek.

          Zakończenie roku szkolnego zaczęliśmy uroczystą Mszą Świętą dzień wcześniej po południu. Natomiast w piątek o godzinie 9.00 wychowawcy rozdali swoim uczniom świadectwa oraz nagrody za wysokie osiągnięcia w nauce, wzorowe zachowaniaoraz 100% frekwencję. Uczniowie otrzymali również dyplomy za najlepsze wyniki w konkurencjach sportowych podczas środowego Dnia Sportu.

        Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było też wyjątkowe dla uczniów kończących klasę ósmą. To czas pożegnań nie tylko ze szkołą, nauczycielami, wychowawcą, ale przede wszystkich z przyjaciółmi. O godzinie 10.00 ósmoklasiści zaprezentowali na scenie szkolnej auli krótkie pożegnanie, po którym ks. Dyrektor wraz z wychowawcą klasy p. Łukaszem Panyło rozdali świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody dla wyróżnionych uczniów. Naszych absolwentów – wychowanków Salezjańskich pożegnały też licealistki, które zagrały i zaśpiewały dwie piękne piosenki.

       W tym roku szkolnym musimy też, niestety, pożegnać naszego katechetę, Ks. Michała Libora, który opuszcza nasze szkolne progi i wyjeżdża pełnić swoje nowe obowiązki w Oświęcimiu. Dziękujemy Ks. Michałowi za jego dobre serce, uśmiech i życzliwość oraz życzymy mu wszystkiego dobrego w nowym miejscu posługi kapłańskiej.

Do zobaczenia po WAKACJACH:)

B. Brożyniak

DZIEŃ SPORTU W SALEZJANCE

      Zakończenie zdalnego nauczania w bieżącym roku szkolnym ukazało jak bardzo cała społeczność szkolna przemyskiej Salezjanki, czyli naszej Szkole Podstawowej i Liceum, była stęskniona za wspólnym przebywaniem ze sobą. Krótki czas od powrotu do końca roku szkolnego był dzielony na naukę, spotkania i zabawę. Szczególną okazją do dwóch ostatnich działań był 23 czerwca 2021 roku, ponieważ tego dnia odbył się – Dzień Sportu. Głównym celem tego dnia nie była wbrew nazwie w nim rywalizacja i emocje sportowe, chociaż nie zabrakło ich podczas meczu Nauczyciele kontra Uczniowie, bardziej nastawialiśmy się na wspólną zabawę, rekreację i naprawdę mnóstwo uśmiechu i radości. A działo się sporo.
       Po otwarciu imprezy przez ks.dyr. Zenona Latawca, rozpoczęły się tańce na czele z nieśmiertelną „belgijką”, prowadzone przez Samorząd Szkolny, otworzył się kiermasz słodkości, malowanie twarzy, wspólne zdjęcia na ściance i zawody roczników klas 1-3, 4-6, 7-8, I-II LO w konkurencjach zręcznościowych. I na koniec odbył się niezmiernie ekscytujący pojedynek w piłkę nożną reprezentacji Nauczycieli i Uczniów. Mecz był bardzo wyrównany, z pełnym zaangażowaniem obu drużyn. Zakończył się wynikiem 4:2 dla Nauczycieli. Co jest niejako tradycją, bo jeszcze nigdy reprezentacja Nauczycieli nie została pokonana. Może w przyszłym roku się uda?

Szczegółowa fotorelacja na naszym Facebooku.

 Krzysztof Mazur

Wycieczka integracyjna do Energylandii

Przygodę czas zacząć!

               Po dłuższej przerwie i zdalnym nauczaniu wreszcie udało nam się pojechać na szkolną wycieczkę do parku rozrywki Energylandia. Niesamowite wrażenia i dobra zabawa towarzyszyły nam cały dzień, podobnie jak upał. Na początek postanowiliśmy poszaleć na ekstremalnych kolejkach, w tym na przerażającej Zadrze. Licealiści oraz uczniowie starszych klas szkoły podstawowej mieli okazję sprawdzić swoją wytrzymałość na różnorodnych atrakcjach, począwszy od lekkich w strefie dziecięcej, poprzez trudniejsze w strefie familijnej, skończywszy na tych przyprawiających o zawrót głowy. Były pokazy tańca, ekstremalne akrobacje w wykonaniu największych śmiałków, ryk silników, ryzykowne triki, adrenalina i emocje podczas pokazów Extreme Show. Były też kąpiele w strefie wodnej. Świetna zabawa przy dobrej pogodzie oderwała wszystkich od codziennych obowiązków. Najważniejsze, że uczniowie wrócili bardzo zadowoleni! I o to chodziło!

Fotorelacja na naszym Facebooku.

A.Szymańska

Klasa 5 w kręgielni :)

       Klasa 5 wraz z wychowawczynią spędziła bardzo miłe chwile w przemyskiej kręgielni Japa. Celem wyjścia była integracja zespołu klasowego oraz aktywny wypoczynek przy zdrowej rywalizacji sportowej. Po sportowych emocjach przyszedł czas na wspólny posiłek w postaci pysznej pizzy. Wszyscy świetnie się bawili i już czekają na kolejne wyjście.

 

The Big Challenge

           W czwartek , 17 czerwca, zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom, którzy w dniu 13 kwietnia 2021 roku wzięli udział w internetowym Międzynarodowym Konkursie The Big Challenge. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów naszej szkoły z klas 4 – 8, na czterech poziomach zaawansowania.

         Konkurs trwał 45 minut i w formie testu wielokrotnego wyboru sprawdzał znajomość słownictwa, gramatyki, zagadnień kultury krajów anglojęzycznych, umiejętność rozumienia tekstów czytanych i słuchanych, a nawet znajomość poprawnej wymowy. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowania uczniów językiem angielskim. Uczniowie przygotowywali się do konkursu korzystając z platformy udostępnionej przez organizatora konkursu „The Big Challenge”.

           W tym roku do konkursu przystąpiło 311 531 uczniów z 9 państw europejskich. W Polsce łącznie wzięło udział 11 580 uczniów z 417 szkół.

          W naszej szkole najlepiej poradziła sobie uczennica klasy 5 – Zuzanna Guty, II miejsce zdobyła uczennica klasy 4 – Malwina Sowa, a III miejsce w szkole przypadło uczennicy klasy 7 – Kindze Opryszko.

           Serdecznie gratulujemy naszym wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów i pogłębiania ich wspaniałej pasji do nauki języka angielskiego!

E. Winiarczyk

Logowanie