Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzeniaNasza szkoła

Ozdoby świąteczne i język angielski.

Wielkanocne stoły uczniów klasy 2 SP mogą ozdobić  piękne własnoręcznie wykonane przez nich ozdoby. Koszyczki, króliczki, pisanki, motylki i kwiatki dzieci stworzyły z gliny podczas  polsko-angielskich ceramicznych warsztatów Wielkanocnych w Pracowni Ceramiki Artystycznej.  

Dziękujemy Pani Kasi i Pani Marcie za miłą atmosferę i Wielkanocne pamiątki.

E. Winiarczyk

Warsztaty o uzależnieniach

Nasze liceum  w tym roku szkolnym uczestniczy w realizacji profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychotropowych we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną. Myśl przewodnia programu to „ARS, czyli jak dbać o miłość?”. Głównym celem projektu, skierowanego do młodzieży licealnej, jest ograniczenie używania tytoniu, alkoholu i innych substancji psychotropowych przez kobiety w wieku prokreacyjnym. Licealiści oprócz zajęć na terenie Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego, uczestniczyli również w spotkaniu ze specjalistą w zakresie resocjalizacji z Miejskiego Ośrodka Zapobiegania Uzależnieniom w Przemyślu. Warsztaty indywidualnie dla każdej klasy licealnej, w dniu 3 kwietnia, poprowadziła pani Małgorzata Mróz.

 

A.Szymańska

Pielgrzymka na Kalwarię Pacławską

Aby tradycji stało się zadość klasa ósma i trzecie gimnazjalne tuż przed egzaminami wyruszyły na Kalwarię Pacławską. Msza święta w intencji uczniów była celebrowana przez księdza Michała Libora. Jak wiemy przed młodzieżą trudny okres egzaminów, potrzebne jest więc wsparcie duchowe i modlitwa. Życzymy, aby wiedza zdobyta w szkole salezjańskiej zaprocentowała wysokimi wynikami na egzaminach.

 

Zawody pływackie

W środę, 20 marca, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci w pływaniu sztafetowym i indywidualnym.  Naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci reprezentowali następujący uczniowie: Gabriel Rozenbajgier (1 klasa), Aleksandra Skiba, Antonina Tomaszewska-Bober, Hanna Radochońska, Adam Kawecki i  Mateusz Narkun (2 klasa), Antoni Radochoński (4 klasa), Wiktoria Tkaczyk, Zofia Wachowska, Kinga Opryszko, Jakub Lemański i Julian Kowalczyk (5 klasa). Najlepszy wynik osiągnął Jakub Lemański w stylu motylkowym zajmując 2 miejsce. Sztafety uplasowały się na  6 i  7 miejscu.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wystartowały uczennice 7 klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Aleksandra Piss, Oliwia Węcław, Martyna Bachurska, Klaudia Wnorowska, Jowita Kępczyńska i  Katarzyna Urban wywalczyły 3 miejsce w sztafecie. Indywidualnie 1 miejsce w stylu dowolnym zdobyła Klaudia Wnorowska (3 A). Na 3 miejscu w stylu grzbietowym indywidualnie uplasowała się Jowita Kępczyńska (3 A). Gratulujemy!

A.Osiewicz

Cinderella

W ramach spotkań koła teatralnego z języka angielskiego, uczniowie klasy 5 przygotowali razem z opiekunem grupy p. Barbarą Brożyniak przedstawienie w sześciu aktach pt. „Kopciuszek”. Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności językowo-teatralne podczas Dnia Otwartego w naszej szkole. Młodzi aktorzy przygotowali rekwizyty, scenografię oraz stroje z małą  pomocą swoich rodziców. Odegrali poszczególne sceny brawurowo, otrzymując zasłużone brawa.

 

BB

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 919

Wczoraj 1688

W tym tygodniu 11772

W tym miesiącu 40813

Razem 1323153