Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

VII Konkurs Kolęd i Pastorałek 2023 w parafii pw. św. Józefa

 

 

 

 

 

 

Zakończenie konkursu i występ laureatów

 

Przedstawienie Rodzicu kochaj mądrze

        Tegoroczne, śródroczne spotkania z rodzicami były nie tylko dobrą okazją do podsumowania pracy uczniów w pierwszym semestrze, ale także okazją dla rodziców do uczestniczenia w przedstawieniu Rodzicu kochaj mądrze zaprezentowanym przez uczniów klas 6 SP i 1B LO.

Uczniowie klasy 1BLO, którzy wcielili się w grupę ekspertów, próbowali udowodnić, że więź emocjonalna z rodzicami jest najważniejszym czynnikiem chroniącym dzieci przed podejmowaniem zachowań ryzykownych. Co więcej, młodzi aktorzy podkreślili w swoim przekazie nie jeden raz, że nieistnienie lub zanikanie pozytywnych relacji między rodzicami a dziećmi ma poważny wpływ na późniejsze przyjmowanie przez młodych ludzi negatywnych postaw.

Natomiast młodsi uczniowie z klasy 6 zaprezentowali scenki przedstawiające różne sytuacje rodzinne czy pokazujące różne zachowania rodziców względem swojego dziecka.

Treść przedstawienia miała na celu udowodnić, że jakość relacji rodzic – dziecko decyduje o skuteczności oddziaływań wychowawczych, a w efekcie – sukcesie lub porażce rodziców w niwelowaniu problemów rodzinnych, nierzadko wynikających też ze stosowania nieprawidłowych metod reagowania na niepożądane zachowania dzieci.

B.Brożyniak

 

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2023

"TYTUŁ BRĄZOWEJ SZKOŁY 2023"

       Miło nam poinformować, że po raz kolejny jesteśmy wśród 1000 najlepszy liceów w Polsce w Rankingu „Perspektyw” 2023. Zgodnie z decyzją „Fundacji Edukacyjnej Perspektywy” mamy prawo do używania wyróżnienia i tytułu honorowego „Brązowej Szkoły 2023” wraz ze związanym z tym graficznym znakiem jakości.

           W województwie Podkarpackim nasza szkoła zajmuje 37 miejsce.

            Ranking stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze szkoły, która najlepiej doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. W tym roku wzięto pod uwagę dane z 2020 liceów ogólnokształcących. Ten sukces to wynik współpracy całej społeczności szkolnej. Tworzymy pełen energii, zgrany zespół, pomagamy naszym uczniom odnaleźć własną ścieżkę i nie przeszkadzamy w nieskrępowanym, kreatywnym dążeniu do realizacji planów, aspiracji, marzeń, nie tylko zawodowych.


 

 

Dzień wspólnoty - jasełka i wiegilie klasowe

       Boże Narodzenie to czas w którym na świat przychodzi Bóg w postaci dzieciątka Jezus.

      „Dzień Wspólnoty” to wieloletnia tradycja pielęgnowana w naszej szkole. W tym roku świętowanie przypadło na 22 grudnia. Była to okazja do wspólnego świętowania oraz uczestnictwa we mszy świętej. Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły, dzięki wparciu rodziców uczestniczyli w klasowych wigiliach oraz spotkaniach opłatkowych. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

      Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest także odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy V SP, którzy wraz ze wsparciem wokalnym uczennicklasy IV LO, przygotowali współczesną wersję przedstawieniajasełkowego, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy oraz pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrał Ks. dyrektor Z. Latawiec, który złożył wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Inscenizację wraz z dekoracją przygotowali p. Ł. Panyło oraz p. M. Mosoń.

Ł.Panyło

 


 

 

PROJECT E-TWINNING - życzenia świąteczne.

        W realizowanym przez naszą szkołę projekcie eTwinning nie zabrakło miejsca na życzenia bożonarodzeniowe. Wymieniając się nimi, uczniowie mieli okazję poczuć radość ze Świąt Bożego Narodzenia oraz w praktyce poćwiczyć języki obce, nagrywając dla szkól partnerskich życzenia w języku angielskim i hiszpańskim. Nasze życzenia dla szkoły włoskiej były zadaniem wykonanym wspólnie z uczniami z Hiszpanii.

Tytuł: Zespół Szkół Salezjańskich. Program Etwinning 2022. Merry Christmas.

Tytuł: Zespół Szkół Salezjańskich. Program Etwinning 2022. Feliz Navidad.

E. Winiarczyk

Mikołajkowo-świąteczna wycieczka klas 6 i 7

         Ostatni przedświąteczny dzień nauki uczniowie z klasy 6 i 7 spędzili razem ze swoimi wychowawczyniami i p. Rafałem m.in. na wspólnej zabawie w Parku Trampolin Grawitacja w Rzeszowie. Dwie godziny obfitowały w szaleństwa na trampolinach, skoki z wieży do piankowego basenu, czy też sprawdzanie swojej kondycji na różnych przeszkodach na nowoczesnym parku linowym podwieszonym nad całą salą. Śmiałkowie, którzy się odważyli pokonać tą trasę, pokonując swoje lęki i strachy, wykazali się sporą odwagą i siłą fizyczną.

         Kolejną atrakcją dnia była wizyta w Teatrze Maska, w którym uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”. Spektakl był pełną rozmachu, stylową, zrealizowaną w wiktoriańskim klimacie adaptacją opowiadania  Karola Dickensa pod tym samym tytułem. Efekty wizualne sprawiły ogromną niespodziankę, wywierając na widzach duże wrażenie.

Wspólnie spędzony czas był bezcenny, a wspomnienia pozostaną z nami na długo. Film z relacją z wycieczki dostępny na stronie https://www.facebook.com/zssalez/

B.Brożyniak

 

WARSZTATY CZEKOLADOWE

          W dniu 13 grudnia uczniowie klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w WARSZTATACH CZEKOLADOWYCH, które poprowadziła FIRMA ARTYSTYCZNA - AKADEMIA PANA KRÓLIKA Z Włocławka.
Uczestnicy samodzielnie tworzyli czekoladowe łakocie w kształcie choinki, a następnie przyozdabiali je kolorowymi dodatkami takimi jak:suszone owoce, kolorowe posypki waflowe i cukrowe, cukierki w kolorowej polewie,żelki itp. Na zajęciach uczniowie poznali tajemniczą historię pierwszego użycia kakao oraz podróży czekolady od ziarna po tabliczkę. Dodatkową atrakcją była fontanna czekoladowa, która wzbudzała wielkie zainteresowanie. Warsztatom towarzyszyła wspaniała atmosfera i satysfakcja z samodzielnie wykonanego arcydzieła.

A. Jasińska-Lisowska

„Święty Mikołaju, dzieci już czekają…"

    

         6  grudnia to data, którą zna każde dziecko.  Mikołajki już na stałe wpisały się w szkolny kalendarz . W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w strojach aniołków i Świętego Mikołaja odwiedzili uczniów zarówno tych najmłodszych jak i starszych, częstując słodkościami. Wszyscy uczniowie ubrani byli w tym dniu w stroje z akcentem mikołajkowym. Magia zbliżających się świąt zawitała już w progi naszej szkoły.

Logowanie