Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzeniaNasza szkoła

Wielki sukces w Finale XII edycji wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2018”

7 grudnia w refektarzu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbył się finał XII edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2018” oraz konkursu na profilaktyczny spot filmowy. Organizatorem konkursu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Podczas uroczystego finału laureatom i wyróżnionym w wojewódzkim etapie konkursu wręczone zostały nagrody i dyplomy, zaś opiekunom autorów zwycięskich prac plastycznych oraz opiekunom autorów zwycięskich spotów profilaktycznych wręczono podziękowania.

Czytaj więcej: Wielki sukces w Finale XII edycji wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu plastycznego „Bezpieczne...

Projekt AULA

Projek AULA
By umożliwić dzieciom i młodzieży rozwijanie swoich pasji muzycznych pragniemy wyposażyć Aulę w profesjonalny sprzęt muzyczny (mikser cyfrowy, nagłośnienie, odsłuchy, mikrofony, statywy).
 
W tym celu został złożony projekt do ministerstwa.
Na ten cel została też wydana płyta z kolędami zespołu New Day  jako cegiełki.
Gorąco zachęcam i proszę pomóżcie nam w realizacji tego przedsięwzięcia poprzez zaopatrzenie się w płytę za dobrowolną ofiarę. Będą dostępne od dziś  w sekretariacie szkoły, zakrystii i kancelarii parafialnej oraz rozprowadzane po każdej Mszy św.

Ks. Wojciech Strzelecki sdb

Śpiewem i tańcem uczcijmy św. Cecylię

Czy listopadowe – zimne i pochmurne dni muszą kojarzyć się z nostalgią i posępną atmosferą? Nie u nas.  Bowiem, jak każdego, roku od połowy listopada  w naszej szkole rozbrzmiewa muzyka: poważna, popularna, mniej lub bardziej skoczna czy liryczna. Wszystko za sprawą imprezy, która wywołuje spore emocje u uczestników. Mowa o „Cecylce”, czyli dniu utalentowanej muzycznie młodzieży.

Św. Cecylia, patronka tej uroczystości żyła w III wieku naszej ery i w czasie prześladowań chrześcijan w Rzymie poniosła męczeńską śmierć. Legenda głosi, że podczas tortur śpiewała, wielbiąc Pana Boga, dlatego została patronką chórzystów, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Jej wspomnienie liturgiczne obchodzone jest w kościele katolickim 22 listopada.

Aby uczcić ten dzień, 30 listopada zorganizowany został koncert, w którym laureaci szkolnego konkursu złożyli hołd świętej Cecylii, pokazali swoją wrażliwość muzyczną i talent przed całą społecznością szkolną. Najliczniej była reprezentowana kategoria śpiewu.

Czytaj więcej: Śpiewem i tańcem uczcijmy św. Cecylię

Gry hazardowe? Nie, dziękuję!

W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w akcji informacyjno-edukacyjnej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych, prowadzonej przez przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Dwa spotkania, 16 i 28 listopada, poświęcone były rozpowszechnieniu informacji o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu. Akcją zostali objęci zarówno uczniowie, rodzice, jak i  nauczyciele oraz  wychowawcy. „Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać i wciągnąć w gry hazardowe” to hasło skierowane do młodzieży. Każdy młody człowiek, pod wpływem emocji, rówieśników, skuszony możliwością wygrania pieniędzy, może stać się ofiarą firm organizujących nielegalne gry hazardowe, nastawionych głównie na osiągnięcie dużych zysków. Poruszanie tak trudnych tematów, przekazywanie wiedzy o zagrożeniach, skutkach uzależnienia od hazardu oraz  pomoc w bezpiecznym poruszaniu się w Internecie to główne cele programu.

A.Szymańska

Cyberprzemoc

Przemoc rówieśnicza z użyciem mediów elektronicznych stała się w ostatnich latach poważną kwestią społeczną. Wyniki badań pokazują, że przemocy w sieci doświadcza ponad połowa dzieci w Polsce. Specyfika Internetu i telefonów komórkowych powoduje, że nawet pozornie błahe akty cyberprzemocy stanowią dla ich ofiar poważny problem, z którym  często nie potrafią sobie poradzić. Problem cyberprzemocy w oczywisty sposób dotyczy więc szkół. Do aktów przemocy z użyciem telefonów komórkowych lub Internetu może dochodzić w klasie, szatni, czy na boisku szkolnym. Coraz częściej też „tradycyjne” konflikty rówieśnicze ze szkoły przenoszą się do sieci. Aby przeciwdziałać temu zjawisku uczniowie naszej szkoły dnia 21 listopada 2018 r. zostali przeszkoleni przez funkcjonariuszkę Komendy Miejskiej w Przemyślu Panią asp. Małgorzatę Czechowską, która szczegółowo omówiła zagadnienia cyberprzemocy i cyberprzestępczości.

Ł.Panyło

 

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 1343

Wczoraj 1908

W tym tygodniu 3251

W tym miesiącu 27885

Razem 1111734