Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia

Nasza szkoła

Dzień Dziecka w Rzeszowie

04 czerwca 2019r. nasi najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcą Beatą Biały oraz z Panią Anetą Szymańską z okazji Dnia Dziecka uczestniczyli w wyjeździe do Rzeszowa. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt.:" Wystarczy być" w teatrze Maska.
Było to barwne i spektakularne widowisko, wzbogacone o liczne efekty świetlne i dźwiękowe. Niosło także bardzo aktualne przesłanie na obecne czasy dotyczące ponadczasowych wartości takich jak: przyjaźń, współpraca i dobroć. Dzieci mogły bezpośrednio uczestniczyć w przedstawieniu przez bliski kontakt i interakcje z aktorami. Następnie, po bajce udaliśmy się do podziemi teatru, gdzie mieliśmy spotkanie z aktorką teatru lalkowego. Wprowadziła nas ona w tajniki gry kukiełkami i marionetkami. Okazało się, że praca aktora lalkowego, to bardzo ciekawe, ale też wymagające zajęcie. A gra lalką nie należy do łatwych o czym każdy uczestnik wycieczki mógł się przekonać osobiście.
Wycieczkę zakończyliśmy posiłkiem w McDonaldzie, gdzie najwięcej emocji wzbudziły zabawki dołączane do zestawów obiadowych. Pełni wrażeń i pozytywnej energii wróciliśmy do szkoły.
B. B

Dzień Matki

Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy,

żeby kochała i ochraniała.

No i była dumna.

                                                           Paulo Coelho

 

 

 W dniu 28 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji DNIA MATKI.

Na wstępie zaprezentowali sie uczniowie klasy drugiej, piątej i ósmej w spektaklu "Kopciuszek", a następnie najmłodsi uczniowie  przedstawili piękny montaż słowno-muzyczny. Dzieci wyraziły swoją wdzięczność, szacunek i wielką miłość do swojej mamy. Na zakończenie oprócz wzruszających życzeń wręczyły tradycyjne laurki.

Agnieszka Jasińska-Lisowska

3 miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej SingSing

We wtorek, 21 maja 2019 r. nasze dwie uczennice – Gabrysia Skiba i Ola Kielar z klasy 5 SP reprezentowały naszą szkołę podstawową, jako solistki, w Międzypowiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Orzechowcach. Konkurs  przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, którzy amatorsko zajmują się śpiewaniem i posiadają zdolności językowe.

W trakcie konkursu zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i językowe soliści, duety, jak i zespoły. Uczniowie śpiewali piosenki w języku angielskim. Prezentowane piosenki oceniło jury uwzględniając: fonetykę, dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, dobór środków artystycznych, stopień opanowania tekstu na pamięć, zdolności wokalne.

Obie nasze wokalistki wykonały wybrane przez siebie utwory brawurowo i poprawnie językowo. Pomimo że poziom konkursu był bardzo wysoki, a konkurencja i trema bardzo duża, Oli udało się zdobyć 3 miejsce w swojej kategorii w piosence Anny Kendrick „Cups”. Gratulujemy obu solistkom.

BB

 

Dopalaczom NIE mówimy, bo o zdrowiu myślimy

W środę, 29 maja, klasy gimnazjalne uczestniczyły w warsztatach poprowadzonych przez pana Pawła Antoniaka, terapeuty z Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy. Spotkanie poświęcone było uzależnieniom od dopalaczy i narkotyków. Młodzież dowiedziała się o nieodwracalnych skutkach przyjmowania środków odurzających, które są mieszaniną różnych substancji, często nieznanych. Dopalacze rujnują zdrowie, dużo jest przypadków śmiertelnych. Pamiętajmy, nasze zdrowie zależy od nas samych!


A.Szymańska

Spotkanie z misjonarzem ks. Piotrem Wojnarowskim

Dnia 15 maja zawitał do naszej szkoły misjonarz, salezjanin ks. Piotr Wojnarowski. Pochodzi z Przemyśla, a obecnie pracuje w Gambii. To mały kraj w zachodniej Afryce, który jako 133. otworzył swoje podwoje rodzinie salezjańskiej. Salezjanie przejęli misję prowadzoną przez 30 lat przez inne zgromadzenie zakonne.

Ks. Piotr, wspomagając się przeźroczami, opowiedział zgromadzonej na auli całej wspólnocie szkolnej o zmaganiu się z trudną rzeczywistością Gambijczyków. Do wioski trzeba dojechać 4 km. drogą gruntową, prąd jest produkowany wyłącznie z paneli fotowoltaicznych w jednym budynku,  w klasach uczy się po 80 uczniów naraz, pomieszczenia wymagają gruntownego remontu a dachy wymiany. Na razie udało się odremontować kaplicę, ale potrzeba jeszcze wiele pracy i środków by sytuacja się poprawiła.

Misjonarz zaprezentował też książkę jego autorstwa „Przywrócona”, która jest autentyczną historią Barbary – mieszkanki Ghany. Można ją nabyć w sekretariacie szkoły wspomagając misję w Gambii. 

Logowanie

Licznik odwiedzin



Dzisiaj 93

Wczoraj 2866

W tym tygodniu 17839

W tym miesiącu 41107

Razem 1430478