Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia

Nasza szkoła

Projekt etwinning „Describe and draw” – klasa 2 SP

Nasze kolejne zadanie w ramach projektu etwinning gotowe!

Każde dziecko z czterech partnerskich krajów miało za zadanie opisać swój wygląd, uwzględniając, m.in. kolor oczu, włosów, cechy charakterystyczne, ubiór czy noszone dodatki. Gotowymi opisami wymieniliśmy się z dziećmi z Niemiec, Słowenii i Rumunii.  Na podstawie otrzymanych opisów, uruchomiając  wyobraźnię, każde dziecko rysowało jedną osobę z innego kraju i również zostało narysowane.

Czy naszym zagranicznych kolegom i koleżankom  udało się odtworzyć nas wiernie? Macie okazję przekonać się o tym, oglądając  nasze wspólne partnerskie dzieło – książkę portretową.  Oto link do naszej książki: 

 

 Miłego oglądania!

Book titled 'DESCRIBE AND DRAWan eTwinning project'Read this book made on StoryJumper

E. Winiarczyk i klasa 2 SP

 

Zadanie projektowe „Our city” – nasze miasto.

W kolejnym zadaniu naszego międzynarodowego projektu etwinning „Describe and draw”, czyli opisz i narysuj, dzieci z klasy 2 SP, zrobiły coś więcej niż tylko rysunek. Stworzyły makietę swojego miasta. Opis makiety został wysłany dzieciom z Rumunii. Czy uda im się odtworzyć na papierze najważniejsze punkty naszego uroczego miasta? Okaże się wkrótce.

A my czekamy na opis miasta Râmnicu Sărat, w którym mieszkają dzieci z Rumunii i znów zabierzemy się do roboty.

E. Winiarczyk i klasa 2 SP. 

Zajęcia w PWSW

30 stycznia 2019r. uczniowie klasy 3LO o profilu biologiczno-chemicznym, po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Zajmowali się reakcjami charakterystycznymi w chemii organicznej oraz badaniem składników spożywczych oraz analizą żywności. Dziękujemy bardzo p. Irenie Zasadny oraz p. Justynie Koniuszy-Nycz za sprawowanie opieki nad młodymi chemikami oraz PWSW w Przemyślu za udostępnienie świetnie wyposażonego laboratorium i dostarczenie naukowych wrażeń połączonych z miłą atmosferą. Mamy nadzieję, że wiadomości zdobyte w czasie doświadczeń będą służyć młodzieży i przyczynią się do  sukcesu na maturze.

M.B.

Wizyta w filharmonii

Koncerty i spektakle w Rzeszowie już od kilku lat cieszą się popularnością wśród  naszej młodzieży. Bogata oferta Filharmonii Podkarpackiej kusi różnorodnością koncertów. W ubiegły piątek, 25 stycznia, w filharmonii królowała muzyka hiszpańska. Liczna grupa nauczycieli, uczniów, rodziców i absolwentów z naszej szkoły miała okazję posłuchać gorących rytmów, przeplatanych lirycznymi utworami. Piękne, subtelne kompozycje hiszpańskich twórców pod batutą Rubena Silvy wykonała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej.

A.Szymańska

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 446

Wczoraj 1429

W tym tygodniu 4879

W tym miesiącu 39143

Razem 1208633