Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

SALEZJAŃSKA NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Sukces uczennicy klasy 5 SP

      Uczennica 5 klasy naszej szkoły Milena Sidorów od kilku lat trenuje w Studiu Tańca CALIENTE w Przemyślu.  6 czerwca brała udział w Mistrzostwach Polski WADF ( World Arttistic Dance Federation) w Bydgoszczy i wytańczyła w swojej kategorii (Junior - Debiuty) trzy pierwsze miejsca w  tańcach (salsa, bachata, merengue). Gratulujemy serdecznie i  cieszymy się, że nasi uczniowie rozwijają swoje pasje i osiągają tak wielkie sukcesy.

 

Wycieczka rowerowa klasy 6 SP

             Dnia 18 czerwca uczniowie klasy 6 SP wraz z wychowawcą oraz nauczycielem wychowania fizycznego udali się na wycieczkę rowerową, aby wspólnie spędzić czas. Wycieczka miała charakter rekreacyjny i integracyjny. Przejażdżka rowerowa udała się i była okazją do poznania tras rowerowych naszego miasta. Miło było spędzić czas aktywnie, zwłaszcza przy tak sprzyjającej, czerwcowej aurze. Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu połączone były z wizytą w Mcdonaldzie.

Wyjście klasy 5 SP do kręgielni

         18  czerwca  klasa V SP  wybrała się  do kręgielni JAPA. Celem wycieczki było  propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu oraz integracja zespołu klasowego.

         Gra w kręgle okazała się doskonałą okazją, aby wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy zasmakować sportowych emocji a  także pogłębić relacje uczniowskie.
Zabawa była wyśmienita! Warto było spędzić ten czas na sportowo!

I.Szozda

 

WYCIECZKA KL. 2 SP NA SOLINĘ

           W dniu 12 czerwca uczniowie kl.2 SP wspólnie z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do PARKU ROZRYWKI TAJEMNICZA SOLINA.
Uczniowie odwiedzili magiczną krainę BIESÓW I CZADÓW wkraczając w samo serce tajemniczej Soliny, miejsce gdzie tajemnicze istoty na czele z Rusałką zabrały ich w niezapomniany świat radości i zabawy.
Wycieczkowicze odkryli bieszczadzkie legendy i baśnie, uczestniczyli w grze terenowej zdobywając DYPLOM  ODKRYWCY TAJEMNICZEJ SOLINY.

A. Jasińska-Lisowska

THE BIG CHALLENGE – ogólnopolski konkurs z języka angielskiego

       W kwietniu, nasi uczniowie w liczbie 40 wzięli udział w konkursie z języka angielskiego The Big Challenge. Konkurs ten gromadzi co roku ponad 450tyś uczestników w Europie, a 20 tyś w Polsce. W tym konkursie nie ma przegranych, każdy może spróbować swoich sił. Uczestnicy odpowiadali na pytania w formie online. Musieli zmierzyć się z zadaniami na słuchanie i czytanie ze zrozumieniem, z pytaniami sprawdzającymi gramatykę, leksykę oraz elementy kulturowe.

Oto lista 10 najlepszych wyników (powyżej 70%)

1. Pogóralski Przemek kl. 6 -88%

2. Cielecki Kuba kl. 6 – 86%

3. Misiak Milena kl. 7 -82% (pisała poziom kl. 8)

4. Wiśniowski Szymon kl. 7 – 81%

5. Tomaszewska Tosia kl. 7 – 80,5%

6. Dubiel Karolina kl. 1B LO – 80%

7. Barszczak Karol kl. 8 – 77%

8. Kuncelman Olek kl. 6 – 74%

9. Jędruch Wojtek kl. 8 – 72%

10. Wiśniowska Kinga kl. 7 – 71%

GRATULUJEMY!

 

Wycieczka szkolna do Suntago

          Czerwiec to czas wyjazdów i wycieczek szkolnych. Jak co roku, odbyła się również integracyjna wycieczka szkolna. Tym razem 50-osobową grupą odwiedziliśmy park wody pod Warszawą. Całodzienna zabawa w Suntago , ekstremalne zjeżdzalnie, baseny wewnętrzne i zewnętrzne oraz największy basen z falami to atrakcje, na które czekaliśmy od marca. Uczniowie z różnych klas bawili się pod palmami do godzin wieczornych. Było super!

                                                                                                             A.Szymańska

 

Wycieczka klasy 4

        W dniach 27-28.05.24 r. klasa 4 SP wybrała się na wycieczkę z wychowawcą w Bieszczady. Zwiedzili Wieżę widokową na Jeleniowatym, zagrodę 🦬 . Ścieżkę przyrodniczą Tarnowa Niżna i Torfowisko Tarnowa. Wisienką na torcie była wycieczka piesza na Połoninę Wetlińską - Chatka Puchatka.

Wycieczka klasy 5 SP

           27 maja klasa 5 SP udała się na wycieczkę do Słonnego. Miejscem docelowym był Ośrodek Zielona Polana Resort.

Pobyt w ośrodku rozpoczął się od warsztatów  kulinarnych. Miejscowe Gazdynie wspólnie z uczestnikami przygotowały  potrawy na tradycyjnym piecu m.in. placki ziemniaczane, proziaki podkarpackie, oraz domowe chipsy.

Kolejną atrakcją była zabawa w piłkach bąbelkowych. Dozwolone było skakanie, odbijanie się, robienie salt i zderzanie z innymi uczestnikami – bubble ball  okazała się świetną zabawą dla wszystkich lubiących gry z nutą rywalizacji.

Ostatnią z atrakcji była bitwa kolorów. Zabawa odbywała się na polu namiotowym tuż przy rzece san, a zdjęcia oraz filmiki,  które udało się nagrać będą  z pewnością wspaniałą pamiątką na długie lata. Pomiędzy atrakcjami można było odpocząć, korzystając z hamaków, leżaków, boiska, bilardu i tenisa stołowego.

Wycieczka okazała się bardzo udana. Pogoda i humory uczestników dopisały. Pobyt w Zielonej Polanie wprowadził nas w wakacyjną atmosferę i przypomniał nam o zbliżającym się dwumiesięcznym wypoczynku.

I.Szozda

 

Logowanie