Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Nasza szkoła

Traperska wyprawa w Bieszczady

Na spotkanie z piękną przyrodą i odkrywanie dziewiczych zakątków zawsze znajdzie się czas. Bieszczady, bo to o nich mowa są pełne tajemnic i wspaniałych miejsc, które warto obejrzeć. Korzystając z oferty "Krainy Wilka" 5-6 czerwca klasa 2B wybrała się do bieszczadzkiego uzdrowiska Polańczyk. W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w grze terenowej realizowanej w dwóch grupach, które wyruszyły szlakiem wprost do opuszczonej Bereżnicy Niżnej. 

Każda grupa z mapą obrazkową i zaznaczoną drogą szukała ukrytych skarbów. Celem wyprawy była opuszczona łemkowska wioska z ruinami cerwkii oraz pełnych tajemnic, starych piwnic. Wszyscy przeprawiali się przez górskie potoki, nie było łatwo suchą stopą przejść na drugi brzeg, niektórzy lądowali w zimnej wodzie. Ileż było przy tym śmiechu! Po południu rozpoczęło się szkolenie bieszczadnika. Na polanie tuż obok hotelu uczniowie  rywalizowali w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w nartach, bieg w trzyosobowych spodniach, łucznictwo oraz rzut siekierą. Każdy pojeździł segwayem, chętni doskonalili umiejętności na ściance wspinaczkowej. Podsumowaniem dnia było wielkie  ognisko. Mieliśmy też okazję zobaczyć jak wygląda dyskoteka w pianie. Drugi dzień rozpoczęliśmy od  przejścia szlakiem z Polańczyka do Soliny wzdłuż linii brzegowej. Oj natrudziliśmy się bardzo, ale przecudne widoki rekompensowały trud wędrówki. Następnie z przewodnikiem zwiedziliśmy wnętrze zapory, przeszliśmy koroną, słuchając bardzo ciekawych historii opowiadanych przez panią Anię. Rejs statkiem po Jeziorze Solińskim zakończył naszą przygodę.

Przed powrotem do Przemyśla zjedliśmy pyszny obiad w Jędrulowej Chacie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że odwiedzimy Bieszczady w przyszłym roku.

 A.Szymańska

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 783

Wczoraj 1020

W tym tygodniu 5391

W tym miesiącu 26320

Razem 813511